Navigatie — à la Damaris

Lekkerste limabonen in crispy oil

Lekkerste limabonen in crispy oil

Recept van Damaris Beems
Gang: Starter, MezzeKeuken: Arabisch, Midden-Oosten
Porties

4

Voorbereiding

10

minuten
Bereiding

20

minuten
Totale tijd

30

minuten

Limabonen waar je van blijft eten. Met zoveel smaaklagen, met zoveel knapperigheid. En ook nog comfortfood. De starter waar ieder diner mee zou moeten beginnen. En hij past ook naadloos in een mezze.

Ingrediënten

  • 1 pot limabonen

  • 2 uien

  • 10 tenen knoflook

  • 3 sjalotten

  • 1 theelepel gerookte paprikapoeder

  • 1 theelepel pul biber

  • 1 theelepel venkelzaad

  • 100 gram sesamzaad

  • zonnebloemolie

  • Olijfolie

Bereiding

  • Spoel de limabonen goed af onder koud water.
  • Fruit de fijngesneden uitjes in de pan samen met de fijn gesneden knoflooktenen in ruim olijfolie.
    Doe dit gedurende 15 minuten ongeveer. Totdat ze lekker bruin en smaakvol zijn.
  • Meng alle specerijen en het sesamzaad.
  • Snijd de sjalotten in ringen en back ze in een laagje zonnebloemolie heerlijk knapperig. Laat ze uitlekken op keukenpapier.
  • Doe het specerijenmengsel door het uienmengsel. Laat het een paar minuten zacht pruttelen en meng he dan door de limabonen.
  • Serveer de limabonen met een knapperige sjalot er bovenop.

Notes

  • Dit recept is enigszins gebaseerd op een recept uit het geweldige kookboek Lugma. Ben je daarin geïnteresseerd? Dan kun je het hier kopen: https://bit.ly/41MFs3O
Instagram

We bring vegan cooking to the next level

Tag @a.la.damaris on Instagram and hashtag it #webringvegancookingtothenextlevel

Pinterest

We bring vegan cooking to the next level

Follow us @a-la-damaris on Pinterest

Facebook

We bring vegan cooking to the next level

Follow us on Facebook

Damaris Beems
recept van
Damaris Beems

Damaris groeide op in Libanon en raakte zo vertrouwd met de Mediterrane en Midden-Oosterse keuken. Als chef-kok en oprichter van à la Damaris kookt ze 100% plantaardig — niet omdat het moet, maar omdat het gewoon gruwelijk lekker is.

Meer over Damaris →
proef het zelf…
Kom een keer
bij ons eten

Dit recept is lekker — maar in het restaurant is het nóg lekkerder. Kom langs in Zaltbommel en laat Damaris voor je koken.