Navigatie — à la Damaris

Pimientos de Padron met tahinsaus

Pimientos de Padron met tahinsaus

Recept van Damaris Beems
Gang: Starter, BorrelhapKeuken: Spaans, Midden-Oosten
Porties

4

Voorbereiding

10

minuten
Bereiding

10

minuten
Totale tijd

20

minuten

De blije hoofden en de glimlachen en de ‘oehhh en yes’ zijn niet van de lucht als ik een schaal met Pimientos de Padron op tafel zet, thuis. We vinden het allemaal zo verrukkelijk. Dochter Lalaine woont in Spanje, we hebben een keer een hele zomer een huis gehuurd in Galicië en aten dagelijks Pimientos de Padron. Als borrelhapje. Als snack. Hier kun je ze ook krijgen. En het is direct een feestje. Met deze tahinasaus kom ik ook meteen weer thuis in het Midden-Oosten.

Ingredienten

  • 250 gram Pimientos de Padron

  • 200 ml zonnebloemolie

  • 50 ml tahina

  • zeezout

Bereiding

  • Verhit de zonnebloemolie heet in een koekenpan. En bak de Pimientos in twee delen. Het gaat wat spetteren en sputteren, maar dat hoort erbij. Je moet ze bakken totdat de ‘vellen’ aan de buitenkant hangen en ze mogen wat bruin worden. Dat voegt echt toe aan de smaak. Ze bollen op in de pan, en zakken weer in uit de pan. Het hoort er allemaal bij.
  • Voor de tahinasaus meng je de tahina met wat zout of als je het wat frisser wilt met wat citroensap. Het moet een lobbig mengsel worden, als yoghurt zeg maar. En je kunt nog wat grof zeezout over de Pimientos strooien.
Instagram

We bring vegan cooking to the next level

Tag @a.la.damaris on Instagram and hashtag it #webringvegancookingtothenextlevel

Pinterest

We bring vegan cooking to the next level

Follow us @a-la-damaris on Pinterest

Facebook

We bring vegan cooking to the next level

Follow us on Facebook

Damaris Beems
recept van
Damaris Beems

Damaris groeide op in Libanon en raakte zo vertrouwd met de Mediterrane en Midden-Oosterse keuken. Als chef-kok en oprichter van à la Damaris kookt ze 100% plantaardig — niet omdat het moet, maar omdat het gewoon gruwelijk lekker is.

Meer over Damaris →
proef het zelf…
Kom een keer
bij ons eten

Dit recept is lekker — maar in het restaurant is het nóg lekkerder. Kom langs in Zaltbommel en laat Damaris voor je koken.