Navigatie — à la Damaris

Romige courgettesoep met knapperige bulgur topping

Romige courgettesoep met knapperige bulgur topping

Recept van Damaris Beems
Gang: SoepKeuken: Marokkaans
Porties

8

Voorbereiding

30

minuten
Bereiding

30

minuten
Totale tijd

1

hour 

Romig, kruidig en knapperig. Ultiem lekkere soep. Comfort food to the max. En van de ene smaaklaag in de andere. Lekker in elk seizoen. Ook al zo fijn.

Ingredienten

  • 6 courgettes

  • 2 uien

  • 10 tenen knoflook

  • 3-6 eetlepels ras el hanout

  • 500 ml kokosmelk

  • 4 blokjes groentebouillon

  • Olijfolie

  • zout en peper

  • nigellazaad optioneel

  • Knapperige bulgurtopping
  • 50 gram middelfijne bulgur

  • 1 ingelegde citroen

  • 0,5 eetlepel pul biber

  • 0,5 bosje platte peterselie

  • zonnebloemolie

Bereiding

  • Snijd de courgette en de uien grof en bak ze in olijfolie lekker bruin en zacht. Voeg de knoflook toe en bak mee totdat deze niets rauws meer heeft.
  • Voeg dan zoveel water toe totdat de courgette net onder water staat. Voeg de groentebouillontabletten toe en laat rustig koken.
  • Bak ondertussen de bulgur in een koekenpan in de zonnebloemolie, samen met de fijngesneden ingelegde citroen, de pul biber en de platte peterselie. Dit kan een kwartier duren totdat de bulgur genoeg gaar is geworden. Heb er geduld mee. Komt goed.
  • Voeg bij de soep de ras el hanout toe en roer goed door. Pureer de soep met een staafmixer en voeg dan de kokosmelk toe. Is hij te dik? Voeg dan nog een beetje kokosmelk of water toe totdat hij de goede substantie heet naar je zin.
  • Bij het serveren schep je de soep in kommetjes en doe je een schep van je bulgur persillade er bovenop. Eventueel kun je het nog garneren met een beetje nigellazaad. Dat doet het altijd goed.
Instagram

We bring vegan cooking to the next level

Tag @a.la.damaris on Instagram and hashtag it #webringvegancookingtothenextlevel

Pinterest

We bring vegan cooking to the next level

Follow us @a-la-damaris on Pinterest

Facebook

We bring vegan cooking to the next level

Follow us on Facebook

Damaris Beems
recept van
Damaris Beems

Damaris groeide op in Libanon en raakte zo vertrouwd met de Mediterrane en Midden-Oosterse keuken. Als chef-kok en oprichter van à la Damaris kookt ze 100% plantaardig — niet omdat het moet, maar omdat het gewoon gruwelijk lekker is.

Meer over Damaris →
proef het zelf…
Kom een keer
bij ons eten

Dit recept is lekker — maar in het restaurant is het nóg lekkerder. Kom langs in Zaltbommel en laat Damaris voor je koken.